Kredītlīnija – pārdomāts risinājums neparedzētām situācijām

Lai arī patēriņa aizdevumi ir senāk esošs kredītu risinājums, līdzīga izeja, ar ilgāku aizdevuma grafiku un samērīgiem noteikumiem, ir kredītlīnija. Lai gan nesen parādījusies kredītu vidū, kā stabils aizņemšanās veids, vairums cilvēku joprojām nav pārliecināti, kas ir kredītlīnija, un nezina šīs aizdevuma formas izdevīgumu un priekšrocības. Tomēr patiesībā izdeviga kreditlinija atļauj veiksmīgāk strukturēt tēriņus un pietaupīt vajadzīgo summu.


Ko nozime kreditlinija? Šī kredīta forma sniedz iespēju izņemt iepriekš noteiktu naudas apjomu, kas tiek pārskaitīts jebkurā vajadzīgajā situācijā, tādējādi brīžos, kad uzrodas iepriekš neparedzēti zaudējumi, nav jāsatraucas par to, vai tiks vai nebūs {izmaksāts
piešķirts} aizdevums, kā garants sarežģītos brīžos būs iepriekš noformētais kredītlimits, kuru varat iztērēt, kad un kādās summās gribat, balstoties pēc nepieciešamības un spējām pārskaitīt grafika maksājumus. Pietam, pat ja aizņēmums tiek pārskaitīts 1000 eiro apmērā, procenti jāatmaksā tikai par to summas apjomu, kas tiek patiesībā iztērēta. Juridiskajām personām tiek piedāvāta arī kredītlīnija uzņēmumiem, kas līdzīgi, kā kredītkarte, piedāvā tūlītēju iespēju piekļūt papildus finansēm situācijās, kad tas visvairāk vēlams. Protams, arī šim kredītam ir noteikti apjomi, kurus visbiežāk ietekmē agrāk nenokārtotas saistības un izdevumu apmērs, piemēram, kreditlinija ar sliktu kreditvesturi, ir daudz ierobežotāka. Tāpat arī zemāki limiti sagaidāmi tad, ja nevarat nodrošināt regulārus ienākumus, tādēļ, piemēram, dažreiz kreditlinija no 20 gadiem ir ar labākiem noteikumiem, kā kredītlīnija no 18 gadiem, jo arī aizņēmēja vecums var būt viens no nosacījumiem, kas aizdevējam ļauj izlemt par kredīta pieteicēja stabilitāti un spējām segt kredītu nākotnē. Jo pozitīvāka būs klienta finansiālā situācija un drošāks ienākumu rašanās vieta, jo izdevigaka kreditlinija tiks piešķirta.