HIPOTĒKU BANKAS FINANSĒJUMS BIZNESAM

nauda lauksaimniekiem hipo.lv altumMikrokredīts no Hipotēku bankas ir praktiski noderīgs mikrokredīta veids, kas precīzi domāts mikrouzņēmumiem, kuriem nepieciešams kapitāls investīciju vai apgrozāmo līdzekļu finansēšanai. Mikrokredītus piešķir Latvijas valsts vidējo un mazo komersantu mikrokreditēšanas programmas ietvaros, bez tam hipotētiskās piešķirtā finansējuma gala summas iespējamas līdz 10 000 Ls (14 228,72 eiro), toties apgrozāmiem līdzekļiem līdz 5000 latu (kas ir 7114,36 eiro) ar mikrokredīta termiņu līdz pat 5 gadiem. Par mikrokredīta galvotāju vajag būt konkrētā uzņēmuma īpašniekam.

 

Aizdevuma saņemšanas principi

Mikroaizdevumam var droši pieteikties jebkurš jaunais uzņēmējs un mazais uzņēmums, kas darbojas kā mikrouzņēmums un kur pilnu slodžu skaits nav vairāk par desmit vienībām. Finansējuma aizdevuma galvotājs ir uzņēmuma īpašnieks, bez tam ir pāris priekšnosacījumi finansējuma atbalsta Piešķiršanai. Finansējuma biznesam apstiprināšanas noteikumi:

*ja mikrokredītam piesakās uzņēmējs, tad divu mēnešu laikaposmā pēc finansējuma piešķiršanas ir jāreģistrējas par saimnieciskās darbības veicēju;

* konkrētā brīža saistību summa nekādā gadījumā nedrīkst būt vairāk par 50 000 Ls jeb 71 143.59 EUR;

*ja ir valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu vai nodokļu parādi, finansējuma atbalsts netiek piešķirts;

*uz finansējumu var pretendēt mikrouzņēmumi, kuriem gada laikā neto apgrozījums nav vairāk par 1 992 020.53 EUR jeb 1.4. milj. LVL.

Programma – finansējums biznesam – ir finansēta no Latvijas finanšu resursiem, Latvijas un Šveices sadarbības programmas un Hipotēku bankas kredītresursiem. Mikrokredīts ir lielisks atspēriena solis tiem uzņēmumiem, kas vēlas attīstīt saimniecisko darbību tepat Latvijā.

Hipo.lv piedāvātie pakalpojumi

Katram mikroaizdevuma programmas klientam būs pieejama Hipotēku bankas internetbanka HipoNet, ar kuru varēs ērti pārskatīt un izmantot saņemto mikrokredītu. Par HipoNet lietotāju var reģistrēties katrā Hipo.lv filiālē un Attīstības programmu konsultāciju centros.

Katram Hipotēku bankas klientam, kam bankā konkrētajā mirklī ir kredītsaistības, kas saistīts ar aizdevuma atmaksu vai izsniegšanu, ,var lietot valūtas konvertācijas pakalpojumu. Ja uzņēmums nodarbojas ar starptautisko vai vietējo tirdzniecību, Hipo.lv piedāvā dokumentāro operāciju pakalpojumus. To sarakstā ir : bankas galvojums, dokumentu inkaso un akreditīvs. šis pakalpojums dos iespēju izraudzīties noderīgāko norēķinu plānu ar tirdzniecības darījumu partneriem. Hipotēku banka saviem klientiem piedāvā vairākus privatizācijas sertifikātu pakalpojumus: atvērt pagaidu un atkārtotu privatizācijas sertifikātu kontu, uzņēmumiem atvērt privatizācijas sertifikātu uzkrāšanas, ieguldījumu un izsoles tirdzniecības kontus. Papildus pakalpojums Hipo.lv klientiem ir zemes izpirkuma līgumu slēgšana ar bijušajiem zemes īpašniekiem vai mantiniekiem .