Auto apdrošināšana Tavam sirdsmieram

Transporta līdzeklis ik dienas tiek pakļauts dažādiem riskiem, tādēļ svarīgi ir to apdrošināt. Taču, pirms tiek atrasta vajadzīgā apdrošināšana, nepieciešams izprast, kā tā darbojas un kādi ir tās pamatprincipi.

OCTA apdrošināšana

Likums nosaka, ka katra transportlīdzekļa īpašniekam vai tā tiesīgam vadītājam obligāti nepieciešama OCTA apdrošināšana. OCTA atmaksā zaudējumus, kas radīti avārijā cietušajām personām. Tas nozīmē, ka izdevumi par, piemēram, slimnīcas pakalpojumiem vai auto remontu, nebūs jāsedz avārijas izraisītājam – visus zaudējumus sedz apdrošināšanas kompānija.

Lielākais pieejamais atlīdzības apmērs ir 5 000 000 eiro neatkarīgi no cietušo personu skaita, bet mantai līdz 1 000 000 eiro neatkarīgi no trešo personu skaita. Šo iemeslu dēļ būtiski sekot līdzi polises derīguma termiņam. Autovadītāju ērtībām apdrošinātāji un polišu salīdzināšanas portāli nereti piedāvā bezmaksas atgādinājuma nosūtīšanu dažas dienas vai nedēļas pirms polises termiņa beigām.

KASKO apdrošināšana

Kaut gan KASKO automašīnas apdrošināšana ir brīvprātīga, to izvēlas arvien lielāks skaits automašīnu īpašnieku. Un tas ir arī saprotams, jo kurš gan nevēlas parūpēties gan par savu un transporta līdzekļa drošību, gan finansiālo situāciju neparedzētos gadījumos. kas sedz Tavai automašīnai nodarītos bojājumus negadījuma vai auto zādzības rezultātā. Jāpatur gan prātā – ja automašīna pirkta līzingā, kredītdevējs var prasīt KASKO polises iegādi, jo laika periodā, kamēr tiek veikta līzinga atmaksa, spēkrats ir līzinga kompānijas īpašumā.

Atšķirībā no OCTA polises, KASKO apdrošināšana nodrošina plašu risku segumu. Piemēram, KASKO apdrošināšana visbiežāk ietver to zaudējumu segšanu, kas radušies:

> Citu personu nelikumīgo darbību dēļ;
> Ceļu satiksmes negadījuma rezultātā;
> Dēļ dabas stihiju izraisītajiem bojājumiem

KASKO apdrošināšana, tāpat kā OCTA, ērti pasūtāma online. Izdevīgākos piedāvājumus dažu minūšu laikā atradīsi ievadot informāciju kalkulatorā un varēsi pieņemt labāko lēmumu.

OCTA un KASKO polišu cenas ietekmē vairāki kritēriji, piemēram, transportlīdzekļa veids un vecums, autovadītāja vecums un pieredze. Polises cenu vienkārši uzzināt, izmantojot kādu no OCTA vai KASKO kalkulatoriem.

Kā veidojas polises cena?

Kā minēts , OCTA un KASKO polišu izmaksas katrā indivduālā gadījumā tiek noteikta atsevišķi.

Piemēram, OCTA polises izmaksas ietekmē termiņš, uz kuru apdrošināšana noformēta, transportlīdzekļa pilna masa, vecums un reģistrācijas vieta, transportlīdzekļa īpašnieka juridiskais statuss, kā arī autovadītāja vecums, braukšanas stāžs un vēsture. Nosakot, cik maksā KASKO apdrošināšana, tiek vērtēta arī spēkrata vērtība, noteiktie apdrošināšanas riski un pašriska apmērs.